Ströer Kentvizyon Tiyatro Kulubü Sahnedeydi!

Tüm Haberler

Ströer Kentvizyon Tiyatro Kulubü Sahnedeydi!

Mayıs 2013'te yetenekleri ortaya çıkarmayı, şirket içi dayanışma ve iletişimi güçlendirmeyi hedef alarak farklı departmanlarda çalışan 14 kişilik ekipten oluşturulan "Ströer Kentvizyon Tiyatro Kulübü" 8 Mart 2014 Cumartesi ve 14 Nisan 2014 Pazartesi günleri Tiyatro Karnaval'da "Çehov Toplu Oyunlar" adlı oyunu sergiledi.

Çehov hikayelerinden oluşan oyunda, dönemin Rusya'sında kadın erkek ilişkileri ve aynı zamanda ideal insana ulaşabilme serüvenleri komik ve ironik bir şekilde anlatılmaktadır.

Hazırlıkları 9 ay süren 6 farklı bölümden oluşan oyunu üniversite yıllarında amatör olarak tiyatroya gönül veren ve oyuncu ile yönetmen olarak birçok ödüle sahip Tolga Yeter yönetti. Oyun izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Bilet satışından elde edilen 5.070 TL'lik gelir, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk)'na bağışlandı. Oyunun finalinde Koruncuk Vakfı Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörü Kerim Urallı Koruncuk Bolluca Köyü'nde yaşayan çocuklara yapılan anlamlı destek için emeği geçenlere teşekkür etti.

Ströer Kentvizyon İnsan Kaynakları Grup Başkanı Nebahat Yıldırım "Ströer Kentvizyon İnsan Kaynakları Departmanı olarak her yıl farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye son derece önem veriyoruz. 2014 yılı için ise planlamış olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimizle kimsesiz çocuklara destek olmayı amaçladık. Yapmış olduğumuz araştırma ve görüşmeler sonucunda korunmaya ve yardıma muhtaç çocuklara yönelik çok değerli çalışmaları olan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) ile işbirliği yapmaya karar verdik. Proje kapsamında, çalışanlarımızdan oluşan Ströer Kentvizyon Tiyatro Kulübü'müz tarafından sahnelenen oyunun tüm geliri Koruncuk Vakfı'na bağışlandı. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlamaları kapsamında, Tiyatro kulübümüz oyunlarını tekrar sahneleyerek, yine Koruncuk'lu kardeşlerimize destek oldular" şeklinde konuştu.

Ströer Kentvizyon Tiyatro Kulubü Sahnedeydi!