Ströer Kentvizyon ile “Açıkhava Tasarım Atölyesi” İzmir’de

Tüm Haberler

Ströer Kentvizyon ile “Açıkhava Tasarım Atölyesi” İzmir’de

Türkiye genelinde 27 yerleşim merkezinde faaliyet gösteren açıkhava reklam şirketi Ströer Kentvizyon, 26 Mart 2014 Çarşamba günü İzmir Key Hotel'de "Açıkhava Tasarım Atölyesi" düzenledi.

‘Markalar açıkhavada büyür' ilkesiyle açıkhava reklamcılığının markalar için önemini vurgulayan Ströer Kentvizyon'un İzmir'de düzenlediği "Açıkhava Tasarım Atölyesi" Ströer Kentvizyon Marmara ve Ege Bölge Müdürü İsmail Korkmaz konuşmasıyla başladı.

İzmir reklam ajansı temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen "Açıkhava Tasarım Atölyesi"ni sunan Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Görsel İletişim Tasarımcısı Gürkan Mıhçı, açıkhava mecrasını çok daha etkili kullanmanın açıkhava reklamlarını daha etkin bir şekilde tasarlamakla başladığını anlatarak sunumuna başladı.

İki oturumdan oluşan "Açıkhava Tasarım Atölyesi"nin ilk oturumunda açıkhava reklamcılığının özel dili, tipografi, okunurluk, görsel-logo kullanımı gibi tasarım ögeleri anlatıldı. İkinci oturumda tarz ve imaj gibi konular işlenerek katılımcılarla beraber interaktif bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Ardından katılımcılar birlikte öğle yemeği yedi.

Ströer Kentvizyon'un ilkini Bursa'da gerçekleştirdiği ‘Açıkhava Tasarım Atölyesi' İzmir'in ardından, Gaziantep, Samsun ve Erzurum illerinde de düzenlenecek.

Ströer Kentvizyon ile “Açıkhava Tasarım Atölyesi” İzmir’de